• partner váha

    Dobrý večer,
    s partnerom sme spolu 9 rokov. A ja už rozmýšľam o rodine. Problém je v tom,že nevidím iniciatívu z partnerovej strany. Vravela som mu ,že dieťa chcem mať vo vlastom bývaní (dom al byt). Ked sme sa na túto tému bavili začiatkom roka,tak mi povedal,že do júna niečo pohladá. Ked už bol jún dávno za nami a ja som mu pripomenula našu spoločnú budúcnosť,tak mi povedal,že do konca roka byt musí byť. Sú dva týždne pred koncom roka a nič. Spýtala som sa ho na to ešte skôr,že načo vlastne čaká,tak mi odpovedal,že sa mu nepáči môj ton v halse, pritom to bola normálna otázka,čo som mu aj povedala.On sa vyjadril,že na výhodnú ponuku. Mám pocit,že mu to vyhovuje tak ako to je. Príde ku mne kedy chce a odíde kedy chce. Už som mu aj povedala,že mám z neho pocit,že mu to tak vyhovuje. Samozrejme jeho odpoved bola znova taká,že on tiež chce so mnou byť a mať rodinu, ale nevyjadril sa ešte kedy to bude. Nechcem na neho tlačiť,ja som obvolala tri byty,kroté by mohli byť vyhovujúce,ale stale našiel niejakú nevýhodu na nich. Neviem ako mu to dať najavo,veľakrát som tú tému nadhodila,on bolo to bez odozvy,nechcem ho stratiť,ale ani čakať do 40. Mám 28 rokov a on 33. Už som rozmýšľala,že ked sa nepohneme ďalej do júna budúceho roka,tak sa s ním rozídem. No mám aj obavy,či sa nájde potom niekto,kto by stál za spoločnú buducnost. Ako sa hovorí: tí správni chlapi sú už buď ženatí alebo zadaní. Poraďte prosím,ďakujem

    Dobrý deň Andrea,
    vnímam že vo vašom vzťahu ste sa dostali do fázy, kedy vy už veľmi intenzívne rozmýšľate o ďalšom spoločnom fungovaní vás ako partnerov, a hlavne o vytvorení spoločnej rodiny, o dieťati - a váš partner tam podľa všetkého ešte nie je. Obaja máte plné právo prežívať to čo prežívate a tak ako to prežívate - je však dôležité sa o tom vedieť porozprávať, načúvať tomu druhému a prijať od neho to, ako to má. Nemusieť hovoriť to, čo ten druhý odomňa očakáva, a potom sa maximálne vyhýbať - viete si predstaviť že by vám partner úprimne povedal že mu ešte vyhovuje slobodný život a že dieťa ešte nechce, prípadne že ešte sa necíti na spoločné bývanie? Zdá sa, že medzi vami dvoma je toho hodne nevypovedaného - skúste si vytvoriť priestor medzi sebou kde budete môcť byť obaja sami sebou - vy s vašou túžbou po dieťaťi a po spoločnom bývaní - on s jeho otáľaním, odkladaním rozhodnutia - a spolu hľadať, aký bude ten ďalší krok na vašej spoločnej ceste - či to bude spoločné bývanie ešte bez kúpy bytu, aby ste si "tak nanečisto" vyskúšali aké to je bývať spolu, alebo to bude spoločné zvažovanie kde a aký byt by vám obom vyhovoval ako budúce spoločné bývanie...
    Želám vám obom veľa šťastia.