• závisť

    Dobrý deň,
    prosím veľmi pekne o radu.
    Skoro asi na dennom poriadku sa stretávam so závisťou ľudí a vôbec mi to nie je príjemné. Ale najhoršie na tom je, že ľudia nezávidia len materiálne hodnoty, ale najmä závidia to aký si človek, čo som dosiahla, že sa mi darí, že som komunikatívna, že si viem získať ľudí svojou bezprostrednosťou, že som úprimná, že podávam v práci vynikajúce výsledky.....
    závisť sa u ľudí prejavuje, že prestanú so mnou komunikovať, zmenia úplne správanie ku mne, inak sa mňa pozerajú /tie pohľady ma až pichnú/, prerušia radšej so mnou kontakt, lebo ma nemôžu vystáť, začnú ma napodobňovať, obliekajú sa rovnako, upravia si vlasy ako ja, ohovárajú ma, po za chrbát sa mi snažia uškodiť, sú strašne falošní....
    je mi z toho celého zle!!!!!!
    prosím ako možem bojovať proti týmto veciam ?????
    už nevládzem
    snažím sa byť silná, pozitívne naladená /ale už aj to druhých veľmi irituje, keď ma človek čo i len dobrú náladu/ a nevšímať si to, ale nedá sa to stále..
    ĎAKUJEM VOPRED ZA CENNU RADU !!!!

    Dobrý deň Renáta,
    možno ako prvé skúste negeneralizovať - predpokladám že nie VŠETCI sú takí ako píšete. Ak sa vám pre seba samu podarí si ľudstvo rozdeliť aspoň na dve skupiny- tí čo vám závidia a tí čo nie - bude vám ľahšie.
    A čo sa týka závisti druhých ľudí - občas veľmi intenzívne reagujú na náš sebaobraz, ktorý im ponúkame. Ako si vy sama ceníte všetky tieto svoje vlastnosti a úspechy, ktoré ste vymenovala? A koľko pokory a lásky viete precítiť a dávať ostatným? Ako veľmi vám záleží na ocenení od druhých? Aké máte najbližšie, najdôvernejšie vzťahy zo skutočne blízkymi vo svojom živote? Ak takí nie sú, je otázka ako narábate s blízkymi vzťahmi, ak takých v živote máte, tak je smutné že sa stratia v tom veľkom anonymnom "všetci mi závidia a nemajú ma radi"...
    Je jasné že nie každý človek s ktorým sa stretneme alebo s ktorým pracujeme nás má rád, fandí nám a dožičí úspech a šťastie. Skúste zvýšiť svoju vnímavosť na tých, ktorí sú okolo vás, na ich prežívanie, a možno zistíte, že to s ľudským pokolením nie je až také zlé. Držím vám päste