• , Autor: Registrovaný používateľ

    Dcérka bude mať 1.júla 2 roky a pred pár dňami sme dostali papier o prijatí do škôlky od septembra. v našom materskom centre prebieha pre deti od 2rokov projekt hráme sa na škôlku. dieťa tam ráno rodič odnesie a o 3hodinky sa preň vráti, pričom medzitým má program ako v škôlke s bývalou pani učiteľkou, ktorá je už na dôchodku. chcela som sa opýtať na váš názor, či by ste takýto program vnímali ako pozitívum, alebo skôr ako zmätočné, keďže by si už zvykla na niečo a od septembra by šla do iného priestoru, k inej učiteľke a v inom kolektíve. ďakujem za odpoveď

    Nemusí to byť zmätočné. Môže ju to pripraviť na odlúčenie od matky, ktoré príde so škôlkou. Treba ale rešpektovať pocity dieťaťa a jeho tempo, akým sa novej situácii prispôsobuje - aj v MC, aj v škôlke.