• Zúfala

    Dobrý deň.Prosím Vás o radu.Mám 38 mesačného syna je strašne aktívny vždy robí to čo nema a keď ho aj upozornim 3 krát aj tak to robi.Ako mu vysvetliť ža to nemá robiť?Niekedy sú dni keď už je taký aktívny že sa mu niečo stane aj 3 krát za deň má nejaký banalný úraz.Celý deň je von,behá po záhrade, vozí sa na motorke proste je stále v pohybe nemôžem ho nechať ani chvíľu sameho lebo vždy niečo vyvedie.Cez deň nespí ani keď si ľahnem s ním ale večer chodí spať o 18:00.Je takato aktivita dočasná alebo trvala?Ako to riešiť?Ďakujem

    Niektoré deti sú na pohľad veľmi aktívne, ale s vyzrievaním nervovej sústavy sa postupne upokoja alebo spomalia, aspoň v porovnaní s týmto obdobím. Sú postupne schopné sa viac stíšiť, sústrediť, zostať pri jednej veci... No zvyčajne sa tento "vytúžený" stav dosiahne až okolo šiesteho roku alebo aj neskôr, najmä u chlapcov.
    Dá sa ale myslieť aj na zvýšenú aktivitu, ktorá bude pretrvávať, no to sa nedá jednoznačne určiť teraz, ale až postupom času. Ak by sa to ale aj dalo naisto potvrdiť už teraz, aj tak vám to moc nepomôže. Nadmerne aktívne deti sa medikujú, teda dostávajú lieky, no najmú staršie deti a v situáciách alebo obdobiach, kedy je to naozaj neúnosné.