• problém

    Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s otázkou. Mám brata, ktorý má čoskoro 16 rokov.Naši rodičia si už s ním nevedia radi a maju obavy čo bude ďalej. Takže poporiadku. Ešte ako dieťa, keď začal chodiť do školy a naučil sa čítať, začal s tým, že už do školy chodiť nebude. Mamka sa mu do tretieho ročníka venovala,( v učení) . Teraz chodí na SŠ, ktorú si sám vybral, lebo počítače ho bavia, ale taktiež vôbec nemá záujem o školu a učenie.Jeho prospech je zlý a to je ešte len v prvom ročníku. Ako chlapec(ososba) je skôr tichý, nie je žiadny "hulvát" a aj učitelia tvrdia, že nemajú s ním problémy. Je aj dosť lenivý, pohodlný a naši sa obávajú ako bude ďalej žiť....Môžte nám poradiť čo ďalej??? Ďakujem pekne za vašu odpoveď.

    Rozhodne by rodičia mali vyhľadať odbornú pomoc (napr. centrum pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie vo vašom okresnom meste), aby sa zistilo, či nemá nejaké špeciálne "školské" problémy, ktoré mu bránia v dosahovaní dobrých školských výsledkov, prípadne či nemá ťažkosti iného druhu.