• 1rok a 9 mes.-bije nás

    Dobrý deň.Poprosila by som vás o radu...mám 21mesačnú dcéru,je to strašne zlaté a veľmi šikovné dievčatko,lenže nás bije.Pokojne sa hraje, pobehuje okolo nás a zrazu sa na mňa alebo manžela zaženie a "čape" rúčkami,doslova nimi švihá tesne pred tvárou alebo aj po nej.nestáva sa to často,ale ak už začne drží ju to aj niekoľko dní.Neviem ako ju mam vtedy upokojiť,mne sa zdá,že to berie ako hru.Prosím poradte mi ako sa mám zachovať.Dakujem

    Nedajte sa - utečte jej, schovajte sa jej za vankúš a kričte "pomoc, bojím sa ťa!", prípadne dajte najavo svoju bolesť, ak sa jej už podarí vás udrieť...
    Prípadne jej jemne a zároveň pevne chyťte ruky do svojich dlaní a povedzte, že "no no" alebo je vezmite dlaň, povedzte "no no búchať maminku" a potom si tou jej dlaňou pohladkajte vlastné líce a povedzte "moja maminka, moja" alebo také niečo.