• spanok

    Je to normalne,ak moj dvojrocny syn,ktory cez obed 2 hodiny spi vecer vobec nieje unaveny a chodi spat niekedy aj o dvanastej? je dobre mu davat sirup junior relax,ktory mi poradila detska lekarka?

    Deti sa v potrebe spánku navzájom dosť líšia. To vaše je zrejme z tých, ktorých potreba spánku je nižšia. Ak spí dve hodiny popoludní, zrejme je oddýchnutý natoľko, že mu stačí ísť spať o až neskoro v noci. Ak ešte navyše spí ráno cca do ôsmej, môže mu to stačiť.
    Pokúste sa ho nechať bez spánku celý deň, prípadne ho približne po hodine popoludňajšieho spánku jemne zobuďte a uvidíte, aký to bude mať efekt.
    So sirupmi a podobnými vecami by som ja osobne bola opatrná. Ak je dieťa zdravé, akurát má nižšiu potrebu spánku, nemalo by dostávať lieky na utlmenie. Skôr hľadajte spôsoby, ako si vy môžete uľaviť, oddýchnuť - striedajte sa pri jeho ukladaní či večerných aktivitách, oddychujte aj mimo domu, venujte sa aj iným aktivitám - nájdite si na ne čas, aby ste načerpali nové sily, zmenili "luft" a mali z čoho čerpať pri starostlivosti o dieťa.