• Výživové doplnky v tehotenstve

    Dobrý deň,
    mám 32 r. a som v 8.tt. Rada by som sa spýtala na vhodné výživové doplnky. Lekárka mi predpísala len čistú kyselinu listovú, ale ja by som nerada niečo zanedbala. V lekárni aj na webe je veľké množstvo ďalších komplexných doplnkov v ktorých sa naozaj nevyznám, viete mi niečo odporučiť? Nemám žiadne komplikácie, dokonca ani nevoľnosť, len pociťujem zvýšenú únavu. Ďakujem

    Dobry den, srdecne Vam gratulujem k ocakavaniu babatka a zelam Vam vela zdravia a energie. Kedze sa zacala jar a na trhu uz dostanete vela cerstvej zeleninky a ovocia, bolo by skoda uzivat umele vitaminy, ktore Vase telo lens namahou dokaze spracovat a je velmi otazne, kolko z tych umelych vitaminov aj nakoniec telo vstrebe. Velmi casto uzivanie vitaminovych doplnkov v tabletkach je len dobry biznis pre farmakologicke spolocnosti, ale tehotnej mamicke a ani babatku to na zdravi neprida. Prave naopak skor im to sposobi problem.Uzivanim vyzivovych doplnkov dochadza vacsinou k neprimeranemu narastu hmotnosti babatka pocas tehotenstva. Aj z tohoto dovodu Vam radsej odporucam bohatu stravu na zeleninu a ovocie, najlepsie denne zjest aspon pat kuskov ovocia a zeleniny. To je to najlepsie a najzdravsie, co mozete pre seba a babatko urobit. nezabudnite vsak napr. na to, ze vitaminy A,D,E,K sa dobre rozpustaju len v tuku. takze napriklad taku mrkvu je dobre pri konzumacii pokvapkat olivovym olejom. Prajem Vam dobru chut a vela zdravia. S pozdravom Jana W.