• alergia

    Dobry den. Mam 19 mesacnu dceru doteraz boja dojcena,ale uz ukoncujem dojcenie. Vyzera ze u mna sa rozvinula alergia,kycham,tecie mi z nosa a svrbia ma oci. Doteraz som alergie nemala. Znamena to ze aj dcera ma uz predispoziciu a teda co robit,mam jej kupit HA mieko a ha kase alebo to uz v tomto veku nieje podstatne...mam sa k dcery spravat ako k polovicnej alergicke a nedrazdit ju alergickymi jedlami aby som nevyvolala alergiu? Aj tak mi nieje celkom jasne preco je tolko alergii a stale pribudaju do mladsieho veku,ved je to neprimerana reakcia imunity,co to vyvolava ze sa telo zacne takto spravat. Hovori sa ze za to moze ovzdusie a strava. Ale ved kedysi sme dychali este horsi vzduch ked sa kurilo uhlim a nepouzivali sa filtre na kominy ako dnes. A strava bola asi menej hnojena a postrekavana,ale zas teraz mame dostatok stravy a vitaminov co kedysi nebolo a ludia boli bez alergii. Neviete mi to prosim nejak vysvetlit,su nejake studie ze preco pribuda alergikov? Da sa tomu nejak vyhnut,ostat bez alergii? Dakujem za odpovede

    Alergia má viac dôvodov, je to jednak vplyv prostredia, ale aj to, že ju vieme lepšie diagnostikovať. Veľkú rolu hrá aj dedičnosť.
    Vo vašom prípade by som sa u dieťatka vyhla známym alergémom, do troch rokov žiadne citrusové plody, žiadne oriešky, žiadna čokoláda ani kakou, žiadne dary mora / typu krab a podobne/. Inak zdravú stravu. HA mlieko nepotrebuje, to sa dáva len pri dokázanej alergii na bielkovinu kravského mlieka u priameho príbuzného