• Antidepresíva a spermie

    Dobrý deň, chcela by som ešte vedieť, či antidepresíva neovplyvňujú kvalitu spermií u muža. Snažíme sa o bábo už 4 mesiac a keď manžel teraz užíva antidepresíva (konktétne: Citalec a Mirzaten 15 mg) či nemajú lieky vplyv na kvalitu jeho spermií alebo samotné počatie. Viete mi prosím poradiť? alebo nejaké farmakologické konzílium by mi to vedelo povedať? ak mi neviete poradiť, poradte nejaké dobré tel číslo, kde sa dá toto zistiť. Na pribalovom letáku od liekov som sa o tomto nič nedozvedela. poradte prosím ak budete vedieť. ďakujem.

    Dobrý deň
    k antidepresívam vám najadekvátnejšie odpovede môže poskytnúť práve psychiater, ktorý vášmu manželovi predpísal lieky. Ja vám k liekom veľmi povedať neviem. Držím päste vo vašich snahách o bábätko.