• musim odstavit

    , Autor: teada

    Dobry den! odstavujem svojho 10 mesacneho synceka od materskeho mliecka, horko tazko ale jednoducho musim, pretoze moja MUDr.vravela, ze by som mohla potratit nase dalsie babatko.rada by som sa vas opytala, mliecko sa mi tvori stale a uz mam plny aj bolavy prsnik a neviem co s tym, ked ho nemozem vyprazdnit.mozem dostat zapal alebo sa to samo vytrati?ako mam postupovat?a este sa chcem opytat, syncek mi pije uz umele mlieko, hoci sa pri tom velmi trapime, no neviem, kolko ho musi vypit, rano vypije max. 100 a vecer tiez tak.v noci , odkedy mal umele mliecko nevstal na papanie ale odstavila som ho len vcera.na olovrant ma jogurtik.myslite ze mu staci tolko mliecka?viac jednoducho nechce, vypluva, krici, vrti sa a pritom place a za mnou pozera, najradsej by som mu dala svoje mliecko lebo mi to srdce trha, ale zalezi mi aj na druhom dietati a cely zivot by som si vycitala ak by sa mu nieco stalo hoci aj nevedomym nedopatrenim.poradte, dakujem

    Dobry den, neviem aky je dovod, preco Vam Vasa pani doktorka zakazala kojit, ked ste tehotna. Mozete sa jej to opytat. Pokial ide len o preventivne opatrenie, ale zatial nie su ziadne priznaky mozneho nebezpecenstva, nevidim dovod, preco by ste nemali dalej kojit svojho synceka. Plny prsnik, ktory neodsajete, moze sposobit zapal az vznik zavaznych problemov. Preto Vam odporucam, aby ste prsnik odsali. Este raz vsak zdoraznujem, ze pokial nemate ziadny problem: skrateny krcek maternice, ani sa neotvarate, ani necitite ziadne tvrdnutie maternice pocas kojenia ani po nom, mozete pokojne kojit a synceka nechat , aby prirodzene mliecko odsal z prsnika. Tie stresy, ktore prezivate pri pohlade na svojho trapiaceho sa synceka mozu sposobit daleko vacsie problemy pre Vase babatko v brusku. Psychicky stres posobi negativne na vyvoj nenarodeneho dietatka. Prajem Vam vela sily a zdravia. S pozdravom Jana W.