• podávanie pečiva

    dobrý večer pani doktorka,
    rada by som sa opýtala, ako mám podávať pečivo mojej skoro 9-mesačnej dcére. Myslím, že to nie je vzhľadom na zloženie jej stravy - zelenina,ovocie, mäsko, materské mlieko - nevyhnutné, ale rada by som to skúsila. mám však veľké obavy z toho, že sa bude dusiť. raz sa mi to stalo so zeleninou, tak preto. papá pekne v stoličke, ale mám pocit, že ešte nevie prehltať hrudkovité jedlá,všetko jej mixujem.má len dva spodné zúbky.ďakujem veľmi pekne. pekný večer Radka

    Predpokladám, že jej už stravu obsahujúcu lepok, teda múku / vo forme závarky krupicovej do mäsosozelninového príkrmu alebo obilninovej kaše/ dávate. Biele pečivo, prostriedok z rožteka alebo bily chlebík by mohla dostať sediac v stoličke malé množstvo do pusinky a uvidíte, ako bude reagovať, postupne sa to určite papať naučí!