• reakcia na ockovanie?

    Dobry den,
    v pondelok bola dcera zaockovana (povinne ockovanie po 3 mesiacoch). pocas nasledujucich dvoch dni bola trochu nepokojna a mala zvysenu teplutu cca 37,6. na takuto moznu reakciu som bola upozornena. podala som panadol baby.
    navyse sa zacala v noci budit s placom, dvihala nozky a nedala sa utisit, po noseni, masirovani, niekolkokrat zaspala od unavy a zas sa budila, plakala, vzdychala, mala studeny pot a bola studensia aj na zatylku. ide o reakciu na ockovanie alebo o iny problem (pocas prvych troch mesiacov trpela bolestami bruska, ale mavali miernejsi priebeh)?
    dakujem velmi pekne za odpoved.
    s pozdravom.
    monika

    Môže sa jednať aj o rekaciu na očkovanie. je potrebné na túto reakciu upozorniť lekárku. Pri ďalšom očkovaní je možné preventívne urobiť určite opatrenia, aby sa reakcia nezopakovala.