• po kiahnach

    Dobry den, moja dcera ma 15 rokov a mala sa ist ockovat proti kiahnam, ale ked bola na kontrole dostala kiahne od maleho chlapca, ktory ich tam mal. Doktorka tvrdi, ze nema kiahne ako dieta, ale ako dospeli clovek. Zaujimalo by ma ake su to! A ci sa bude moct alebo musiet okcovat proti kiahnam. A moj 25 rocny syn ich este nemal. Mala by preto dcera sa vyhybat synovi alebo ich uz proste mat nebude?
    Dakujem

    Ak kiahne prekonala, tak nie je potrebné očkovať. Zrejme podľa priebehu pani doktorka usúdila, že je taký ako u dopselých / býva závažnejší/. Syn , ak bol v kontakte s dcérou ich do 23dní pravdepdobne tiež dostane.