• Očkovanie proti kiahňam

    Dobrý deň,
    mala som záujem o očkovanie proti kiahňam pre moju 15 mesačnú dcéru, ale naša detská lekárka omylom objednala iba povinnú trojvakcínu. Teraz ma presviedča, že už sa to nedá zmeniť a že očkovanie proti detským kiahňam nie je potrebné, no ja mám napriek tomu oň záujem. Detskú lekárku pravdepodobne zmením, no chcela by som vedieť, či je možné očkovať také malé dieťa aj mimo povinného očkovania, či existuje taká vakcína. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem!

    Môžete ju dať zaočkovať jednozložkovou vakcínou proti ovčím kiahňam. Aj po tetra vakcíne aj po jednozložkovej vakcíne sa odporúča na zvýšenie účinnosti očkovania preočkovanie jednozložkovou vakcínou o 4 až 8 mesiacov po prvom očkovaní. Momentálne je dostupná vakcína varilrix.