• prevenar, reakcia

    Dobry den dcera bola v maji 2008 ockovana PREVENAROM, mala vtedy 8 mesiacov, este v ten den dostala horucku 39 a nasa dr. to oznacila ako reakciu na ockovanie. Teplotu mala 2 dni. Po povinnom ockovani reakciu nemala, druhu vakcinu prevenar sme potom nedali. V septembri ide do skolky a chcela by som vediet ci nam odporucate ju dat znova zaockovat proti pneumokokom. Chora nebyva, 2 krat mala zapalene hrdlo.

    Jedna dávka podaný v ôsmom mesiaci ju proti pneumokokovému ochoreniu invazívnym kmeňmi nechráni. takže ak ju chcete chrániť, odporúčam ešte preočkovať jednou dávkou. Horúčnatá rekacia je nepríjemná pre dieťatko ale je neporovnateľná s priebehom ochorenia na toto závažné ochorenie.