• pneumokoky

    dobry den,
    moj syn bol proti pneumokokom ockovany ako polrocny-prva davka, druhu dostal o 3 mesiace a na tretiu mame prist pred druhym rokom v septembri/ v oktobri bude mat 2 roky/. predchvioou som citala, ze tretia davka sa podava pol roka po druhej. Co je spravne?

    Môže sa podať pol roka po druhej dávke tretia dávka, ale aj schéma, ktorú máte odporučenú je v poriadku. Vo veku, kedy ste sa začali očkovať je schéma ďalšej dávky najmenej dva mesiace, horná hranica nie je určená.