• očkovanie proti pneumokokom pre 7,5 mes. dieťa

    Pekný deň prajem,
    chcela by som sa spýtať, kedy sa odporúča očkovať proti pneumokokom 7,5 - 8 mesačné dieťa. Naša lekárka hovorí, že po 1. roku života dieťaťa, počula som aj názor, že sú to kolektívne ochorenia a malé bábo, keďže do kolektívu nechodí, takéto ochorenie nemá kde dostať, ale ako čítam viaceré články, vidím, že to nie je pravda a už i malé bábätká môžu dostať pneumokoka... Chcela by som dcérku teda dať zaočkovať čo najskôr. Aký je prosím Váš názor? Ďakujem, s pozdravom Ivka

    Ak ste sa rozhodli dať dieťatko očkovať, urobte tak čo najskôr, vo veku vášho bábútka sa odporúčajú tri dávky v intervale 0 6 týždňov 6 mesiacov. Je fakt, že toto ochorenie prebieha s najzávaženjími komplikáciamia v útlom veku dieťaťa.