• Ockovanie

    , Autor: mamulator

    Moj syn ma 2 roky a 3 mesiace a chcela by som ho dat zaockovat proti pneumokokom,chcela som sa opytat aka ockovacia latka je pre neho najlepsia a kolko ta ockovacia latka stoji.Dakujem

    Ja Vám znovu odpoviem, ale na túto otázku je v tejto rubrike najmenej 10 odpovedí.
    Pre deti do dvoch rokov je určená očkovacia látka Prevenar. Očkovacia látka Pneumo 23 sa môže použiť u detí starších ako dva roky, ale mnohé pramene udávajú, že v tomto veku, podľa úrovne dozrievania imunitného systému, nie vždy je tvorba pritlátok, teda účinok po očkovaní touto vakcínou, dostatočná. Takže možno povedať, že po očkovaní Prevenarom bude určite chránený proti typom streptokoka, obsiahnutým vo vakcíne a po zaočkovaní Pneumo 23 bude pravdepodobne chránený proti typom streptokoka pneumoniae, obsiahnutým vo vakcíne.