• ockovanie proti pneumokokom

    Dobrý den chcela by som sa opýtať, aky je rozdiel medzi ockovanim PREVENAROM a PoLYSACHARIDOVOU VAKCINOV. Mám 3 ročnu dceru a chcela by som ju dat zaočkovať?
    Je vakcína Prevenar lepsia?
    Je potrebne ju preockovat v neskorsom obdobi , alebo bude chranena na celý zivot?
    Dakujem

    O vakcínach tohto typu sa nedá povedať, či niektorá z nich je lepšia alebo horšia. Sú každá úplne iná a určená pre iný vek. Ak by ste začali v tomot veku očkovať Prevenarom, je na celý život chránený proti siedmim typom pneumokoka, obsiahnutým vo vakcíne, teda preočkovanie nie je nutné. Potrebuje len jednu dávku vakcíny.
    V predchádzajúcich odpovediach som sa venovala rozdielu vakcín a ich použitiu vo veku dvoch až piatich rokov. Pneumo 23 chráni proti 23om druhom pneumokoka ale je potrebné preočkovanie každé tri roky.