• neviem sa otvorit inym ludom

    dobry den mam 21 a mam problem zo v ztahom nejak to neviem preživat osobu mam rad žijeme spolu 2 roky no v poslednej dobe my to lezie na nervy som odmerany a nervozny všetko čo robi ma dokaže vytočit ... ona sa furt stažuje že jej neukazujem lasku nechcem sa snou bozkavat nedokažem si proste uživat život aj ked by som velmi chcel ale neviem sa premoct.... neviem či to suvisi mal som pred nou znamost miloval som tu osobu chodili sme spolu 2 roky no potom prišlo zničoho nič rozchod zdrvilo ma to a zaroven posilnilo ale nie k dobremu potrebujem pomoc dakujem

    Dobrý deň Dušan,
    možno sa u vás spája viacero vecí dohromady - možno ešte nemáte odsmútený a - tak vnútorne pre seba - ukončený vzťah s predchádzajúcou partnerkou - a možno sa v tomto vzťahu, ktorý aktuálne prežívate dejú zmeny, ktoré si od vás oboch budú vyžadovať pozornosť tomu čo sa deje, prehodnotenie toho čo vás dvoch ešte spája a ako chcete a dokážete obaja budovať vzťah ďalej.
    A tiež je možné, že vy sám prechádzate náročným životným obdobím - ako ste spokojný s tým čo sa vám v živote deje? Aké sú vaše túžby, sny, ambície? Ako si viete naplniť dni spokojnosťou a dobrým pocitom že stojí za to žiť? Viete čo potrebujete, i čo nechcete? Rozumiete sám sebe? K hľadaniu odpovedí na mnohé z týchto otázok je dobrá i psychoterapia, avšak nikdy nenahradí otvorenú komunikáciu - s partnerkou - i sebou samým. Veľa šťastia.