• potrebujem radu

    manzel je po transplantacii oblicky ,par mesiacov bolo u nas doma vsetko v poriadku ,no vsetko sa to zvrtlo v kazdodenne hadky nemozem nic povedat vsetko je pre neho trapne ,a to uz vobec opytat stale len krici takto fungujeme den co den nadava mi ze mam paranormalne javy ja uz dalej takto nevladzem . Myslim ze je v tom ina zena po tajomky ked zajdem do druhej izby uteka k telefonu no zapiera co mam robit ?

    Dobrý deň Ala
    váš manžel je po náročnej operácii - a fáza, kedy sa s novou obličkou učí žiť, kedy mu "dochádza" ako sa tesne pohyboval na hrane života smrti..to sú zážitky, ktoré nie je jednoduché spracovať, vyrovnať sa s nimi a opäť začať fungovať. Vaše hádky môžu byť vyvrcholením potláčaných emócií - strachu, obáv, hnevu, frustrácie - predpokladám že pre vás oboch to nie je jednoduché obdobie života. Ak sa dá, skúste sa obrniť trpezlivosťou, hľadajte spolu témy ktoré nie sú "rádioaktívne", kde sa budete vedieť stretnúť, nezraniť sa navzájom, postupne, ako sa bude dať, hovorte o tom ako sa cítite, čo sa s vami deje keď sa hádate, keď sa vzďaľujete, overujte si či stále zostáva medzi vami dôvera a viera, že postupne bude lepšie. Držím vám obom päste.