• krvne vyšetrenie na ovčie kihne

    Dobrý den,
    chcem sa opýtať či existuje vyšetrenie pri ktorom sa da zistiť či je dieťa nakazene, ešte pred vysevom, prišli sme z pôrodnice a maleho syna mam u mamy, manžel priniesol kiahne a teraz čakáme .....

    Dakujem

    Mrkvová

    Zatiaľ sa to vyšetriť nedá. Podstatné je, či ste kiahne prekonali vy. Ak áno, nie je pravdepodobné, že by cih váš syn dostal, mal by mať proti nim protilátky od vás. V každom prípade je dobré dieťa od chorého otca izolovať.