• užívanie liekov

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 3 mesačné dieťa, doktorka mu zistila chudokrvnosť. Predpísala mu Maltofer 10kv.1xdenne, Pyridoxin 2 krát denne 0,5 tabletky a Acidum Folicum 2x denne 1/4 tabletky. Chcem sa opýtať hlavne na Maltofer, či sa nekazia deťom z toho zúbky, kedže počúvam z každej strany o tom. A ešte k tomu Maltoferu mám jej ho dať cez striekačku alebo ako, kedže dieťa iba kojím a ešte som jej nedávala nič iné ani čajíky. A na Pyridoxine je napísané, že ho nemožu užívať deti do 3rokov. Je na mieste, že mi ho doktorka predpísala. Ďakujem.

    Pyridoxin sa nedáva malým deťom, pretože je to tableta, ale pretože iný preparát nemáme a chudokrvné dieťa ho potrebuje, môže ho dostávať, len ho treba podať rozdrvený na prášok / podobne ako ac. folicum/. Ak dieťa potrebuje maltofer / čo chudokrvné dieťa vo vašom prípade potrebuje/ nedá sa nič iné robiť, len mu ho podávať aj za cenu možného poškodenia ale len mliečnych zubov. Chudokrvné dieťa má potom totiž oveľa závažnejšie ťažkosti. pokiaľ nie sú zuby prerezané, riziko poškodenia nehrozí. Ak sú prerezané, jemný povlak sa zo zúbkov po skončení podávanie stratí.