• Reakcia

    Dobrý deň, prosím Vás o odpoveď na nasledovné: môj syn mal po očkovaní na TBC takú reakciu, že mu ranka hnisala až do obvodu zhruba desaťkorunáčky, následne nás pediater zhruba v šiestom mesiaci poslali k pneumológovi. Ten môjmu synčekovi ranku vytláčal (mimochodom bez umrtvenia a syn trpel desať minúť násilného tlačenia - veľmi nepríjemné ešte keď si teraz na to spomeniem. Chcem sa ale spýtať, keďže mu ranka hnisala a nebola zahojená a amozrejme absolovoval všetky poivnné očkovania či sa neznížili nejako účinky jednotlivých vakcín? ďakujem za odpoveď. Pekný d eň

    Predpokladám, že účinok vakcín sa neznížil. Na to by mal vplyv skôr celkový zdravotný stav dieťaťa, teda či netrpí niektorou vzácnou ale závažnou vrodenou poruchou imunitného systému / čo asi nie, keďže to neudávate/ a taktiež negatívne pôsobí užívanie niektorých liekov ovplyvňujúcich imunitný systém, tzv. imunosupresív/.