• očkovanie 13W bábätka

    dobrý deň pani doktorka, rada by som sa s Vami poradila o očkovaní mojej 13týždňovej dcérky. Chcem ju dať zaočkovať proti pneumokokovi a rotavírusom, neviem či to môžem urobiť naraz a kedy. O týždeň ideme na prvé očkovanie (ani som sa v poradni nestihla spýtať, proti čomu nás idú očkovať). Chcela by som to čo najskôr, synovec ochorel dosť maličký, nechcem riskovať. Rada by som mala najskôr dobré informácie predtým, ako s týmto oslovím svoju doktorku..Malá je zdravá a plne dojčená, len zahusťujeme Nutritonom kvôli refluxu, ale to asi nemá žiaden vplyv,dúfam..ďakujem veľmi pekne

    Očkovaná bude len v tom prípade, ak má zahojenú chráničku po očkovaní proti tbc. Povinné očkovanie je proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hemofilu typu B, detskej obrne a žltačke typu B. Dieťatko môžete dať zaočkovať aj očkovacou látkou proti pneumokovej infekcii vyvolanej jedným zo siedmich typov streptokoka, ktorých antigény sú obsiahnuté vo vakcíne. Nie je to povinné očkovanie, ale od 1.4. je takmer celé preplácané poisťovňou. Ochorenie nie je také časté ako bývalo v epidémii napríklad ochorenie na čierny kaše alebo záškrt,má však taktiež ťažký priebeh. Ochorenie rotavírusom spôsobuje ťažké hnačky a zvracanie dieťaťa, spojené s teplotou, ktoré často privádza dieťatko na hospitalizáciu pre výraznú dehydratáciu, vyžadujúcu infúznu liečbu. Očkovanie môže prebehnúť tak, že v jeden deň sa podajú všetky tri očkovacie látky / rotavírusová sa dáva do pusinky/, o šesť týždňov sa podá druhá dávka vakcín. Tým je očkovanie prit rotavírousom ukončené, o šesť mesiacov sa doočkuje tzv. hexavakcína a prevenar. Rotavirové očkovanie musí byť uončené do skončeného šiesteho mesiaca veku dieťaťa. O vlastnom postupe pri očkovaní v každom prípade rozhoduje ošetrujúci lekár dieťaťa, ktorý je za očkovanie zodpovedný. Toto je len možný postup.