• Kontraindikacie ockovania

    Dobry den pani doktorka,
    chcela by som sa opytat, ci kasel a kychanie je kontraindikaciou ockovania.
    Dcera (4 mesiace) zacala cez vikend najskor dost kychat a teraz uz aj pokasliava. Zatial nic hrozne, ale vo stvrtok mam ist na ockovanie a neviem, ci je to vhodne, alebo je
    lepsie to aspon o tyzden odlozit (resp. kym nebude uplne v poriadku, minule kaslala
    2 tyzdne). Po prvom ockovani, pri ktorom bola uplne zdrava, jej zhnisalo ramienko po tbc. To jej vycisitli, vyzera momentalne v poriadku, ale bojim sa aj kvoli tomu, ze sa to znovu zreaktivuje a ze ten kasel moze sposobit nejake ine komplikacie.
    Dakujem,
    Tana

    Kontraindikáciou v tejto oblasti / ochorenie/ je len akútne ochorenie s vysokou teplotu. v zásade sa však všetci snažíme očkovať len zdravé deti. Takže o vašom očkovaní zásadne rozhodne lekár, ktorý dieťa vyšetrí. Vzhľadom na to, že nie je úplne zdravé by som návštevu poradne buď odložila alebo si dohodla taký termín, kedy tam nie sú iné, zdravé deti. nemusí to byť vhodné pre zdravé deti prísť tam s dieťatkom zase nie celkom tdravým.