• OčKOVANIE PO 2.ROKU

    Dobrý den, jak vhodnou vidíte očkovací schému pro díte ve veku 2 roky, které bylo ve 20 mesících očkované jen 1x tetavaxem, po té, do této doby z duvodu choroby se dále nepokračovalo. Nyní pediatr volí 2x hexavakcínu / ne 3x-protože dcera má za mesíc 2 roky/.Bude mít splnenou obranyschopnost vuči tetanu, pokud nastala taková velká pauza? Nebylo by vhodné 6.mes.po hexavak. podat ješte doplnující Tetavax? ješte třetí dotaz: Dá se pro individ.potreby sehnat vakcina Infanrix??Mockrát dekuji..Mgr.Mrázová

    Toto je veľmi naštandardný spôsob očkovania, preto odporúčamočkovanie konzultovať v špecializovanej ambulancii pre komplikácie očkovania. Ak dostane tri dávky očkovania proti tetanu je kompletne proti tomuto ochoreniu očkovaná, potrebuje však doočkovať tretiu dávku záškrtu a čierneho kašľa, ktorý podľa mňa v tetavaxe nie je. Infanrix sa určite na špeciálny dovz zohnať dá.