• Ake su moznosti vyhnutia sa nezmyselnemu povinnemu ockovaniu

    Dobry den,
    chcel by som sa spytat, ako mozem svoje dieta vyvarovat riziku moznych neziaducich ucinkov roznych vakcin, ktore su sice na Slovensku zatial povinne, ale v inych krajinach (EU) nie su povinne a pritom je tam riziko vazneho poskodenia zdravia (cukrovka, autizmus, GB ...)
    Je nejaka moznost odmietnutia povinneho ockovania a ake su pravne al. financne postihy za toto odmietnutie
    dakujem
    frantisek

    Vaše informácie o nežiadúcich účinkoch očkovania sú púplne nesprávne. Videli ste dieťa s tetanusom, či pneumokokovou infekciou? Zaujímajte sa o to a potom sa rozhodnite, či svoje dieťa vystavíte zbytočnému riziku smrti alebo trvalého poškodenia. Postihy za neočkovanie sú minimálne, nejaké pokuty. Vuhľadom na to, že väčšina rodičov nepodlieha nezmysleným aktivitám brániacim očkovaniu dieťaťa, tak je aj vaše dieťa proti mnohým očkovaným ochoreniam chránené, v´daka kolektívnej imunite navodenej očkovaním. Cestovanie pre neho však predstavuje riziko stretnutia sa s infekciou a ochorením..