• zvacsene uzliny

    vazena pani doktorka.
    rada by som poznala Vas nazor na nasledovnu zalezitost. moj 8tyzdnovy syn ma zvacsene priusne uzliny = teda aspon myslim. na kazdej strane hlavicky, dole na temene, asi dvacm od usiek ma dve bulvy, kazda velkost resp tvar ako dva hrasky vedla seba..
    nebol prechladnuty, doma sme vsetci zdravi, resp nikto nema ziadne chripkove a viroticke prejavy.
    uzliny ma uz minimalne mesiac, vtedy som ich prvy raz nahmatala. dlho som sa tym vsak vobec neznepokojovala. za necely mesiac mame ist na prvu davku hexavakciny, mozem ho dat ockovat ak uzliny stale budu takto hmatne? moja doktorka mi vravi ze toto je bezna situacia u takto malych deti ale ja sa ockovania kvoli tomu bojim = co ked ma zatazene telo uz zatazene nejakou inou pliagou? vobec neviem co robit.
    budem velmi vdacna za radu!

    Občas takéto zdureninky vídavam, nikdy neznamenali žiaden závažný nález alebo poruchu zdravia. Faktom je, že som ich ešte nepozorovala na oboch stranách hlaičky. Sledujte ich, pred vyšetrením lekárka dieťatko iste znova vyšetrí a na hrčky ju aj upozornite. Nikedy je to reakcia na šupinky vo vláskoch.