• Ockovanie v Irsku

    Dobry den. Mam 2 mesacneho syna a chystam sa odcestovat do Irska. Mohli by ste mi povedat-napisat ake je tam zakladne-povinne ockovanie? Dakujem

    Som v cudzine, pokúsim sa to nájsť niekde doma a odpíšem vám, ešte raz sa ozvite. V zásade ale platí, že každá krajina má svoje schémy očkovania, povinnéhi, nepovinného. Viem určite, že sa v Írsku očkuje to čo u nás:záškrt, tetanus, čierny kašel, hemofilus typu B a detská obrna. neviem, či sa očkuje žltačka typu B. Očkuje sa tam však zápal mozgových blán typu C a neviem či sa očkuje proti pneumokokom a rotavirusom. Všetky očkovania je však možné si po objednaní a zaplatení zabezpečit. Mjú však inú schému, očkuje sa v iných intervaloch. Podla vášho cestovného plánu by ste sa mali ešte pred prvým očkovaním rozhodnút, či pojdete podla slovenskej alebo írskej schémy. Záleží na tom, kde budete prevážnu čast roka žit.