• DMO

    Dobry den pani doktorka.Chcem Vas poprosit o objasnenie jednej veci. Tyka sa to deckej mozgovej obrny. Je to rodove alebo je to virus? Viem ze sa proti tomu ockuje ale deti sa s tym aj rodia. Tak naozaj tomu nerozumiem.Dakujem vam aspon za strucnu odpoved.M

    Detská mozgová obrna znamená poškodenie mozgu, ktoré vznikne z rôznych príčin, buď v proebehu vývoja v maternici, počas pôrodu, tiež jeho ťažkým priebehom poranením pri pôrode a podobne alebo po pôrode, napríklad po prekonaní infekcie po pôrode. Detská obrna je infekčné ochorenie spôsobené vírusom, očkuje sa proti nemu a vyskytuje sa u detí vo vyššom veku, než súvisiacom s pôrodom.