• nádcha po očkovaní

    Dobrý deň! chcela by som sa opýtať, dcérka má 3 týždne, minulý týždeň ju očkovali proti tbc... na druhý deň začala mať nádchu a teraz už aj kašle, či to môže byť reakcia na očkovanie, alebo to mohla dostať u doktorky, lebo v ten deň tam bolo veľa dojčiat aj rodičov, vraj sa už očkovanie nerobí v pôrodnici ale 2 týždne po pôrode sa chodí k doktorke očkovať...teploty nemala len nádchu a kašeľ... a ešte či neviete koľko asi trvá takáto nádcha u takýchto malých detičiek...nemôžem jej soplíky ani odsávať, lebo jej odsávačkou ani nevojdem do nosíka, má ho ešte maličký.ďakujem krásne

    Nádcha určite nie je po očkovaní. neviem o tom, že by sa očkovanie proti tbc prevádzalo v ordinácii detského lekára! veľmi by ma zaujímalo, kde žijete. očkovanie sa stále vo veku do šesť týždňov prevádza na novorodeneckom oddelení. musia ho robiť sestry, ktoré majú s týmto náročným očkovaním prax.