• Ranka po očkovaní

    Dobrý deň. Môj synček má 8 mesiacov. Keďže nemá ešte stále zahojené očkovanie po TBC, ďalšie očkovania nám neboli doporučené. Pani doktorka nám kázala ranku natierať framykoinom, ale používame ho už 4 mesiace a nevidíme žiadne zmeny. Ranka má po dĺžke asi 7mm a po šírke asi 4mm, je červená a zdá sa mi mokvajúca (hnis však nevyteká). Chcela by som sa opýtať, čo by ste nám Vy odporúčali, či náhodou nie je nejaká iná masť, alebo liečba. Za odpoveď vopred ďakujem. Marianna

    Odporúčam vyšetrenie v pnuemologickej ambulancii, eventuálne u imunologa alebo v ambulancii pre komplikácie očkovania. takto dlho sa hojaca ranka / ale podľa vášho popisu bez komplikácií/ vyžaduje podrobné zhodnotenie, hlavne či je naozaj kontraindikáciou ďalšieho očkovania: