• žapal možgovych žliaz

    Moje dieťa dostalo meningitidu virusovu ale este nevieme presne akeho povodu.počula som že ak to už raz mal že by tuto chorobu už nemal dostať vraj sa neopakuje.
    Ako mu pozdvihnuť imunitu a zaradit do bežne kolobehu po akej dlhej dobe zaradiť ho 26-ho maju pustiť domou.
    Oplati sa ho zaočkovať a ako dlho po ustupe chorobz odporučate očkovanie?
    Ďakujem veľmi pekne.

    Ak je vírusová, tak ho určite spôsobil vírus. je to zápal mozgových oblaov a mozgu. Veľmi závažná diagnóza, ktorá vyžaduje naozaj dlhodobú rekonvalescenciu.
    Je možné očkovať aj proti vírusovému ochoreniu mozgu, spôsobenému vírusom, ktorý prenášajú kliešte aj proti bakteriálnemu zápalu mozgových blán, ktorý spôsobuje baktéria nesseria meningitis, jej typ C.
    Očkovanie samozrejme závisí aj od veku dieťaťa.
    Vo vašom prípade je očkvoanie možné až po úplnej úzdrave dieťaťa a aj po skončení rekonvalescencie. O očkovaní, teda kedy ho previesť, rozhoduje lekár, ktorý sa o dieťa bude ďalej starať.