• ockovanie rotavirusy

    dobry den pani doktorka, chcela by som sa Vas opytat ci je potrebne ockovat 3mesacne dieta proti rotavirusom ak nema ziadneho surodenca nechodi do kolektivu a byva iba s dvoma rodicmi. dakujem za odpoved

    Otázka sa nedá takto postaviť ani na ňu takto postavenú odpovedať. Každé dieťa môže ochorieť na rotavírusovú infekciu, pretože tieto mikroroganizmy sú veľmi rezistentné, odolné proti mnohým dezinfekčným prostriedkom , dlho pretrvávajú v prostedí, ulpievajú na rukách. Je to ochorenie aj dospelých ľudí, nie len detí, takže aj dospelý môže byť nosičom ochorenia a preniesť ho na dieťa. Neochorie dieťa, ktoré sa s vírusom nestretne a to, ktoré bolo očkované.