• tehotenstvo a ockovanie dietata

    Dobry den prosim vas chcela buy som sa opytat som tehotna v 5 mesiaci tehotenstva zaciatok 6 a mam 18 mesacnu dcerku ktoru potrebujem zaockovat kombinovanou vakcinou priorix tetra.Vakcinu mam uz kupenu.Chcem sa opytat ci to neohrozi plod v brusku kedze to je ziva vakcina a ja som s dcerou ktoru chcem ockovat stale v priamom kontakte?Dakujem pekne za odpoved.
    moj mail : kapari@azet.sk

    Vzhľadom na to, že vakcína sa podáva do tela dieťaťa vpichom, žiadnym spôsobom to vaše tehotenstvo neohrozí. vakcína / teda oslabené kmene v nej obsiahnuté, sa nevylučujú z tela.