• Očkovanie proti ovčím kiahniam

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či už je dostupná vakcína na Slovensku a kde?
    Je výhodné si dať dieťa zaočkovať? Malá má 6 rokov.

    Vakcína proti ovčím kaihňam na slovensku je. Je navezené určité množstvo očkovacích látok na mimoriadny dovoz. Očkovanie si treba dohodnúť so svojim detským lekárom. Ten predpíše recept a lekáreň objedná očkovaciu látku. Pri jej transporte do ambulancie je potrebné zachovať chladový reťazec, to znamená prenášať ju v prenosnej chladničke a čo najskôr ju dopraviť na miesto aplikácie.
    Nedá sa odpovedať, či je to výhodné. Dieťa, ktoré je vystavené ochorenie na 90 percent ochorie ak nemá protilátky proti kiahňam. Protilátky človek získava bu´d prekonaním ochorenia alebo očkovaním.