• Prevenar

    Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či je vhodné očkovanie Prevebarom len niekoľko- 2-3 dni po dobratí ATB- Suprax, doporučila nám ho naša pani doktorka pretože sme boli cca 2 mesiace po sebe opakovane chorí- teda moje dieťa, Nie je riziko zývažnejších nežiadúcich účinkov vakcíny v takom krátkom časovom odstupe po ATB oveľa vyššie? Ďakujem, Erika K.

    Ak je dieťa už zdravé,nie je príčina, prečo by sa dieťa nemohlo očkovať. Krátky časový úsek od ukončenia liečby antibiotikami nezvyšuje riziko nežiadúcich účinkov.