• zltacka typu A

    dobry den,chcela by som sa opytat,od kolkych rokov alebo mesiacov mozem dat zaockovat dieta proti zltacke A. mam 14-mesac.dceru,chcela som ju dat zaockovat aj proti zltace a doktorka povedala,ze staci ked pojde do skolky.

    Očkovať proti hepatitide A, teda žltačke typu A je možné po dovŕšení jedného roka. Ja to najčastejšie robím po ukončení základného očkovania, teda po očkovaní v pätnástom mesiaci. Vzhľadom na dovoenkové obdobie a ak sa chystáte na dovolenku na juh Európy, odporúčam zaočkovať teraz žltačku A a po štyroch až šiestich týždňoch a po dovŕšení 15 mesiacov sa zaočkuje povinné očkovanie proti mumpsu, osýpkam a ružienka, teraz už s možnosťou zaočkovania aj ovčích kiahní.