• Stres a nervozita

    Dobry den pani doktorka.
    Mam 22 rokou.Už skoro rok sa pokušame o babetko ale s priatelom sa nam nedarí.Može to mať vplyv na to že som tip človeka že stale stresujem a trapim sa niekedy nad hluposťami.Som stale napata.
    Ked niekde idem tak som až podraždena a nervačim a odnesie si to priatel.
    Dosť často sa aj hadame lebo ked niekedy je unaveny tak sa som nou nerozprava alebo povediac ho nezaujíma že ako som sa mala.Ja sa potom trapim.

    Prosim ak mi viete nejak poradiť ako sa ovladať a hlavne podlačať stres a hnev.
    Dakujem

    dobrý deň,

    potláčať stres a hnev je žialbohu veľmi ošemetná stratégia. a nie veľmi užitočná. potlačíte a ono to vytriskne ešte horšie v rôznych chorbách a symptómoch a nespkojnosti. váš stres určite nie je jediný dôvod nepohody vo vzťahu. z čoho ste napätá? môže to napätie súvisieť s úzkosťou? alebo nevôľou s miestami kam chodíte? stratégie zvládania hnevu sp rôzne, ak to však pociťujete ako veľkú výzvu, odporúčam zájsť za terapeutom, tkou. nebudte na to sama.

    môžem poskytnúť kontakt, napíšte ak by vás to zaujímalo.