• lubica

    asi v 18tke mi som ochorela na paranoidnu schizofreniu,do 22rokov to bolo pre mna tazke obdobie bola som viacej v nemocniciach ako doma uzavrela som sa do seba,ked som chodila do prace so n nikym som nehovorila len som si robila svoju pracu,potom som spoznala terajsieho manzela a zo dna den sa moj stav upravil, casom som prestala brat aj lieky,potom som otehotnela a mame teraz 2 r.dcerku a od 2r zacala chodit do jasli,lebo už som chcela ist medzi ludi už mi bolo dlho doma tak som nastupila na dobrovolnicku činnost na 4hod. do kuchyne-vývarovne,ale mam panicky strach že sa psychicky zrutim tam sa to neda vydrzat strasne hnusny kolektiv,ktoré stale len buzeruju a vrieskaju na mna este nikdy som od nich nepocula pekne slovo,ze som neschopna,v poslednom case chodím domov placuci a placem že zajtra tam uz nechcem ist a zmluvu mam do konca júna mam strach

    Dobrý deň,

    Tá dobrovoľnícka činnosť vám nevyhovuje, nedá sa tam nechodiť a hľadať si niečo iné? Niečo, čo by vám potom lepšie sedelo? Veď niekedy to tak je, že kým narazíme na to, čo nám lepšie vyhovuje, tak to nemusí byť hneď tá prvá voľba. Buďte v tomto na svojej strane. Neviem aké máte možnosti, ale pokiaľ máte aspoň nejaké, podporte samu seba napríklad tak, že budete ďalej hľadať. Stojí za to preskúmať možnosti inej dobrovoľníckej práce v tom mieste kde ste teraz. A hľadať iné. Nemá zmysel kvôli kolektívu tam zotrvávať a kolektív je to, čo potrebujete, čo sa vám žiada. a tento nie je dobrý pre vás. Tak nech je aspoň trochu taký ako si predstavujete. Zrejme aj prostredie tomu dodá. Typ práce taktiež. Možno potrebujete robiť niečo čo je nezávislejšie na tom, aby vás niekto v kuse inštruoval.

    Prajem veľa zdaru