• otravna svokra

    Dobry den,prosim vas mohli by ste mi poradit co mam robit?ja uz totiz dalej nevladzem tvarit s,ze vsetko je v poriadku len aby bol pokoj v rodine.Manzelova matka je slobodna a okrem mojho manzela uz nema ine deti,ja som tehotna a mame uz dvojrocnu dcerku,ktorej trikrat do tyzdna vola a chce ju pocut,pritom k nej chodime tak raz za dva tyzdne alebo ona chodi na navstevu k nam,mne sa totiz nezda normalne aby po tyzdni uz k nam volala a hovorila,ze chce malu aspon pocut lebo sa jej za nou cnie.Vobec ju nezaujima ci nam to moze vadit alebo nie ona ju proste chce pocut a hotovo,stale nam navrhuje nejake vylety alebo navstevy,ktorych samozrejme by ona bola tiez pritomna,uz mi to fakt leziw na nervy,ale ked to poviem svojmu manzelovi,on mi iba povie ze si z toho nemam robit tazku hlavu.Uz som jej to aj poveala,ze mi to dost vadi a ona ma ubezpecovala,ze ona sa nam do nasho zivota nebude miesat.Je ku mne odmeranejsia,prestala mi volat na mobil,ale pre zmenu vola mojmu manzelovi a na mna sa ani neopyta,prosim vas mozete mi poradit ako mam na to reagovat?Dakujem

    Dobrý deň Alena,
    podľa vašich slov ste pre svokru jej jediná rodina, na ktorú sa upla a ktorá pre ňu predstavuje hlavnú náplň jej túžob a potrieb. Neexistuje norma na to, aká frekvencia kontaktovania je "normálna" a aká už nie je. Nič nepíšte o tom, ako sa s prejavmi lásky a potreby kontaktu má vaša dcérka, ako ona vníma starú mamu, jej telefonáty a návštevy. Ako by vyzeral kontakt so svokrou tak, aby to bolo pre vás prijateľné? Tak aby mala vaša dcérka možnosť mať vo svojom živote ďalšieho milujúceho "dospeláka"? A ako potrebuje mať vzťah so svojou mamou váš muž? A ako môžete vy aktívne postarať, aby ste vytvorili priestor a spôsob, ako budete môcť fungovať navzájom tak, aby ste si ustrážili vlastné hranice a zároveň neprišli o blízke väzby? Držím vám päste.