• dojcenie

    , Autor: mamaaja

    Dobry den.
    Mam 3mesacnu dcerku a stale po dojceni ked odgrgne tak ten prebytok mliecka ktory by mala vyzvracat tak stale prehltne naspat ci odgrgne hned alebo po hodine je to stale o tom istom a potom ju starne boli brusko a place musim ju uspat na rukach inac by mi stale plakala.
    Taktiez neviem ako casto jej davat papat lebo ja mam pocit ze je hladna ale ju boli to brusko asi ale aj tak papa ona sa stale prisaje a papa aj ked ju to brusko boli. Niekedy som jej davala kazde dva hod. ale teraz vidim ze urcite zvladne aj dlhsiu dobu bez jedla ale zacne plakat koly tomu brusku a ja si myslim ze uz je hladna tak jej dam a potom to je stale o tom istom.
    Neviem ako jej pomoct aby ju to brusko nebolelo.
    Jedine co pomoze su tele plienky ale kym zaberu tak sa velmi naplace. Niekedy zaberie az 5. plienka ale s hojdanim na rukach a ja uz mam tie ruky odumrete, preto potrebujem vasu radu. Budem vdacna za kazdu.
    Vopred Dakujem a ostavam s pozdravom

    Dobry den, Vasa dcerka ma problem, ktory je zial dnes bezny u mnohych diticiek. Jej zvierac na pazeraku este nie je dostatocne silny na to, aby dokazal po napapani vydrzat ten velky tlak, ktory vytvaraju bublinky vzduchu alebo peny z mliecka. Preto sa jej po odgrgnuti dostane mliecko spat do pazeraka a to je pre nu bolestive. Mozeme to prirovnat paleniu, ake citite pri paleni zahy alebo po vyvrateni zvratkov. Dcerka sa preto na chvilu ukludni, ak jej po odgrgnuti date opat trosku napit, pretoze to palenie zmierni. Avsak zaludok sa opat naplni a pri jeho stahovani- spracovavani potravy, dochadza opat ku vracaniu sa potravy do pazeraka a paleniu. je to trochu ako zacarovany kruh. Vasa dcerka casom dorastie a zvierac spevnie,ak sa jedna o bezny lahky reflux. Zvycajne to byva okolo 5 mesiaca. Dovtedy na zmiernenie problemov moze pomoct zahustenie mliecka pripravkami, ktore Vam odporuci detsky lekar alebo aj postupom pri kojeni. Postup pri kojeni je taky, ze intervaly medzi kojeniami skratite cca na 1 hodinu a dcerku nechate pit len kratko, maximalne 7-10 minut. Preto budu pauzy medzi kojeniami kratsie, bo dcerka skor vyhladne. Pokial mate velmi silny tok mliecka, je vhodne si prsnik pred kojenim odstriekat, aby sa tok trosku spomalil a nesposoboval nahltanie vzduchu a spenenie v zaludku. Pri kojeni sa snazte dcerku drzat v polohe takej, aby hlavicka bola dvihnuta vyssie ako hrudnik. Po kojeni dcerku nechajte odgrgnut vo zvislej polohe, avsak vzdy tak, aby ste jej netlacili na brusko. Najlepsie je, ak si ju otocite chrbatikom ku svjmu telu, teda tvarou od tela a jednou rukou ju uchopite pod zadockom a druhou ju budete pridrzat pod bradickou. Aby Vas neboleli ruky, je vhodne pomoct si babysatkou alebo babyvakom, do ktoreho dcerku dokazete takto napolohovat. Ruky Vas nebudu boliet a dietatko bude spokojne spinkat. Po uspati mozete dcerku ulozit do postielky, ktoru majte upravenu tak, ze na strane, kde ma hlavicku podlozite nohy postele knihami, aby bola postielka zdvihnuta priblizne v uhle 30 stupnov. Toto by malo zabezpecit, ze sa jej strava nebude vracat tak lahko do pazeraka. Verim, ze moje rady prinesu Vasej dcerke aspon trochu ulavu a situacia sa zacne postupne menit k lepsiemu. Prajem Vam vela sily, pohody a zdravia. S pozdravom Jana W.