• problémy s dojčením

    Dobrý deň, chcem sa opýtať otázku. Dieťa má 2 mesiace, doposial pekne papalo z prsníka mliečko, no z ničoho nič bradavku odmieta a ja som nútená mliečko odsávať a tak ho dávať dcérke. Viete mi poradiť, ako dcérku naučiť piť mliečko z prníka a nie z fľašky? ďakujem, Lenka

    Dobry den, pani Lenka, tuto situaciu moze ovplyvnovat viacero faktorov. Jednym z nich moze byt aj tzv. obdobie rastoveho spurtu, kedy dietatko rastie trosku rychlejsie ako obycajne a mliecko sa nestiha tak rychlo prisposobit mnozstvom potrebam dcerky. Vtedy je dobre skratit intervaly medzi kojeniami. Dovod, preco sa nechce prisat byva zvycajne ten, ze jej netecie mliecko takym prudom ako bola zvyknuta. Kedze ju krmite cez flasku , co je pre nu ovela jednoduchsie ako satie z prsnika, odmieta uplne prirodzene tu namahavejsiu formu. Odporucila by som pripevnenie vyzivovej cievky, ktora bude ponorena vo flaske s materskym mliekom, na prsnik a pokusit sa tymto sposobom navodit pocit, ze z prsnika tecie lahko hned od zaciatku, a tak docielit opatovny navrat k prsniku. Prajem Vam vela sily a trpezlivosti. S pozdravom Jana W.