• závislosť

    Dobrý den.Prosim vas o radu ako mam odstaviť svoju 16mes.dcéru.S kojenim som nemala problem ani s pridavanim prikrmov,ale čim je staršia tym viac si vyžaduje moj prsnik a najhoršie je to v noci ked zaspava a zobudi sa aj 6x.Cumlik odmieta a tak som sa ja stala jej cumlikom.Už viac krat som sa pokušala ju prestať kojiť ale nikdy som nezvladla ten strašny plač.Ďakujem vam za odpoved.Ľudka

    Dobry den, pani Ludka, tak ako pisete Vasa dcerka si z Vas spravila svojho zajatca, tym, ze vas pouziva na uspokojenie svojich potrieb, avsak nie hladu. V tomto veku je to uz skor psychologicka zalezitost. Nemozem Vam pomoct jednou vseobecne platnou radou, pretoze taka neexistuje. Je potrebne spoznat Vas a Vasu dcerku, Vase zvyky, navyky, pravy dovod, preco ste sa rozhodli prave teraz kojenie ukoncit.... Pisete, ze ste sa uz o to pokusali, ale neuspesne, lebo Vas zlomil plac Vasej dcerky. To trochu napoveda o tom, ze Vy sama nie ste uplne presvedcena, ze s kojenim mate prestat hned teraz a uplne. A to je ten najdolezitejsi moment. Vy sama musite byt o tomto kroku presvedcena. Rovnako by bolo potrebne zistit, z akeho dovodu je Vasa dcerka v tomto veku na Vas taka naviazana. Zrejme sa v minulosti udiala situacia, ktora sposobila silne priputanie Vasej dcerky k Vam. Bolo by dobre toto vypatrat a pokusit sa "zahojit" tuto staru ranu, skor ako ju zacnete odstavovat. Skuste kontaktovat detskeho psychologa. Prajem Vam vela sily a skore vyriesenie problemu. S pozdravom Jana W.