• Lieky a kojenie

    , Autor: alu123

    Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť ohľadom užívania liekov, ktoré mi predpísal doktor(povedala som, že kojím, ale na letáku sú uvedené, že kojiť sa nesmie)
    FLAVOBION
    CIPLOX 500 - je antibiotikum patriace do skupiny fluorochinolónov. Liečivo je ciprofloxacín.
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Dcérka má 15 mesiacov a cez deň sa kojí aj 5 krát aj v noci dosť často.

    Dobry den,tento liek sa neodporuca pocas kojenia a ani pocas gravidity. Pocas kojenia preto, ze prechadza do mliecka a dietatu moze sposobit potencialne poskodenie klbov. Neviem z akeho dovodu Vam pan doktor napriek upozorneniu tento liek predpisal, ale pokuste sa mu zavolat a poziadat ho o iny liek. Ak by trval na svojom, informujte o tom svoju pediatricku. Dcerke by vsak i napriek tomu ATB nemali ublizit, kedze uz okrem kojenia urcite dostava aj prikrm. Dbajte vsak na to, aby ste pocas liecby dostatocne vela pili a nezabudnite na to, ze ATB nicia crevnu floru a preto je potrebne uzivat 3x denne probiotikum, vzdy najmenej 2 hodiny po uziti ATB. Prajem Vam skore uzdravenie! S pozdravom Jana W.