• Ockovanie pred terminom

    , Autor: slavica18

    Dobry den pani doktorka.Prosim vas o radu.Moja dcera bude mat 9.aprila 11 mesiacov a ma mat ockovaie.My vsak odchadzame do zahranicia 5 aprila.Doktorka mi povedala,ze 4 dni nevadia a ze ju mozme zaockovat aj 5 apr.Chcem sa spytat,ci to naozaj nevadi a ci sa nemoze nieco stat.Vopred dakujem za odpoved.

    Myslím, že sa nemôže nič stať, niektoré iné krajiny majú schému očkovania takú, že sa očkuje v intervaloch dva mesiace trikrát za sebou. U nás je interval 2+1, takže tretia dávka by mala byť podaná šesť mesiacov po druhej, ale vlastne neviem, kedy bola druhý raz očkovanaá. Dôležitý je ten interval nie vek dieťaťa.