• zlta zimnica

    Dobry den,
    Poradili by ste mi prosim od akeho veku babatka ockujete zltu zimnicu? Potrebujeme vycestovat za manzelom do Brazilie. Toto ockovanie sa tam vyzaduje. Ake ine este odporucate? dakujem
    Pekny den
    K

    Očkovať je možné od šiestich mesiacov veku, očkuje sa v špeciálnych centrách, účinnosť je od desiateho dňa po očkovaní, očkovanie je platné desať rokov. Do Brazílie sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A / môže sa očkovať od jedného roka/ a žltačke typu B / to je u nás v rámci povinného, plošného očkovania od troch mesiacov, tri dávky, posledná okolo 11.mesiaca v závislosti na tom, kedy očkovanie začalo. Ochrana začína asi dva mesiace po druhej dávke. Do brazílie sa odporúča aj očkovanie proti brušnému týfusus, možné je očkovať po druhom roku veku života, očkuje sa jednou dávkou,ochrana nastupuje o 14 dní po očkovaní a trvá tri roky. odporučené je aj očkovanie proti cholere a cestovateľských hnačkám. Očkovacia látka je určená pre deti od dvoch rokov, očkuje sa prehltnutím vakcíny / nie vpichom / v závislosti od veku sú potrebné dve až tri dávky, opakujú sa o šesť mesiacov až dva roky. Do Brazílie sa odporúča aj preventívne užívanie antimalarík v závislosti od miesta pobytu.