• epilepsia a dojčenie

    Dobrý deň,

    mám epilepsiu, užívam lieky Lamictal 250-250mg a Lyricu 225 - 150mg denne. Mám 3 týždne do pôrodu a chcela by som sa informovať, či pri tejto kombinácii liekov môžem dojčiť. Bola by som veľmi rada, ak by to bolo možné.
    Ďakujem.

    Dobry den, dopodial zname studie nepopisuju, ci by sa latky obsiahnute v uvadzanych liekoch mohli dostat do mlieka. Je preto opatrnost namieste a odporuca sa uzivat ich len v pripade nevyhnutnosti, ak by ich vysadenie bolo vacsim zlom. Pokuste sa este poziadat o konzultaciu Vasho neurologa, ci by sa dalo lieky zmenit, avsak len v pripade, ze to nijako neposkodi Vas. Osobne by som odporucila dojcenie, avsak za neustaleho odborneho dohladu pediatra, ktory bude sledovat Vase babatko, najma funkciu obliciek. Prajem Vam vela zdravia a dobry porod. S pozdravom Jana W.